Licencje bitcoin?

Tadek 14.12.2020

Polecane: konchy do uszu

Licencja na używanie wirtualnej waluty w dowolnym celu pozwala nam zawrzeć z Tobą umowę na zakup lub wykup określonej wirtualnej waluty na podstawie pisemnej umowy. Ten typ licencji jest również używany do handlu akcjami i walutami.

Jak widać, konkretna licencja na używanie wirtualnej waluty w jakimkolwiek celu jest tylko licencją na używanie określonej wirtualnej waluty. Klient uiści również opłatę za przywilej korzystania z określonej wirtualnej waluty. Giełda musi również uiścić opłatę za usługę podczas handlu wirtualnymi walutami. Jest to zasadniczy czynnik decydujący o tym, czy wirtualne waluty są opcją do handlu na rynku Forex.

Giełda musi również spełniać wymogi regulacyjne. Obejmują one składanie deklaracji podatkowych i wydawanie pieniędzy elektronicznych. W listopadzie 2013 r. Giełda została ukarana grzywną w wysokości 150 000 EUR za odmowę spełnienia wymogów finansowych. W marcu tego roku rząd zaproponował 25% ulepszenie handlu kryptowalutami. Oznaczałoby to, że giełdy i portfele kryptowalut musiałyby spełniać wymogi regulacyjne dla instytucji płatniczych i musiałyby być zgodne z przepisami informatycznymi. W kwietniu rząd zaproponował 20% ulepszenie handlu kryptowalutami. Oznaczałoby to, że giełdy i portfele kryptowalut musiałyby spełniać wymogi regulacyjne dla instytucji płatniczych i musiałyby być zgodne z przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Wymiana musi być również zgodna z prawem cywilnym. Tu wkraczają międzynarodowe standardy i konwencje. W zależności od kraju rejestracji giełda musiałaby być zgodna z przepisami prawa cywilnego, w tym UOIF. Giełda będzie również musiała przestrzegać przepisów prawa karnego, w tym korzystania z pośredników w handlu i przyjmowania łapówek.

Krótko mówiąc, giełda będzie musiała spełniać wymogi prawne stawiane instytucjom płatniczym, a także spełniać odpowiednie wymogi regulacyjne. Giełda będzie również musiała ubiegać się o odpowiednie licencje i uzyskać je w każdym stanie. W tym miejscu pojawiają się profesjonalne agencje licencyjne, takie jak korporacje lub stowarzyszenia.

Giełda musi również przestrzegać nakazów regulacyjnych i sądowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku prania pieniędzy lub przestępstw terrorystycznych

Polecane: tabletki na oczy

Polecane: konsolidacja pożyczek pozabankowych

Tagi: waluta